foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
10.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

Świadectwo naszych doświadczeń z Bogiem.

Salwador


   Był pewien 9‐letni chłopiec, Julio, który regularnie uczestniczył w zajęciach klubu dla dzieci. On, tak samo jak wiele innych dzieci w jego miasteczku, pochodził z tak bardzo biednej rodziny, że nie było ich nawet stać na buty dla niego. On zawsze był bardzo energicznym dzieckiem, ale w dniu rozdawania paczek był bardziej żywiołowy niż zwykle. Zapytany, dlaczego rozpiera go tak wiele energii, odpowiedział liderowi spotkania, że to z powodu ciekawości by zobaczyć czy Bóg da mu to, czego tak ogromnie pragnął, szczególnie, że mama powiedziała mu wcześniej, że nie ma tylu pieniędzy by dać mu to, czego tak bardzo pragnie. Gdy rozdano i otwarto paczki dzieci zaczęły biegać, skakać i krzyczeć pokazując członkom rodzin, co otrzymały. Liderzy spotkania stracili Julio z oczu w tym całym morzu dzieci, ale nagle wybiegł z kąta płacząc i próbując schować swoje pudełko przed innymi. Podszedł do jednej z nauczycielek z klubu dla dzieci i uścisnął ją bardzo mocno nie przestając płakać. Po chwili powiedział: „Bóg jest prawdziwy. On mnie wysłuchał.” Tylko on i jego mama wiedzieli, że bardzo chciał dostać parę niebieskich tenisówek, a Bóg dał mu właśnie takie w tym pudełku. Julio powiedział nauczycielce i pozostałym liderom, że on nawet nie chce ich nosić, bo są tak wspaniałe, że bał się by ich nie zniszczyć. Liderzy spotkania zaśmiali się i dziękowali Bogu za tak wspaniałą niespodziankę.

 


Madagaskar

   Od 12‐letniego chłopca: „Moja mama była alkoholiczką, która wydawała wszystkie pieniądze rodziny na alkohol, zamiast na jedzenie. Często chodziliśmy głodni. Pewnego dnia, nauczycielka NP. zaproponowała, że mogę zamieszkać z jej rodziną. Później otrzymałem paczkę oraz wziąłem udział w kursie NP. Przyjąłem Jezusa, jako swego Zbawiciela i zostałem ochrzczony. Byłem tak bardzo szczęśliwy, bo zdałem sobie sprawę, że prawie straciłem duszę. Na zakończenie kursu NP zapytałem swoją mamę czy mogłaby przestać pić i przyznać, że jej zachowanie i postępowanie były złe. Później przyjęła Jezusa, jako swego Pana i osobistego Zbawiciela i przestała pić. Teraz szczęśliwie mieszkamy w domu, chodzimy regularnie do kościoła i razem się modlimy.” Od dziecka, które otrzymało paczkę: „Zawsze chciałem dostać kolorowe kredki, długopisy oraz piórnik. Dziękuję Jezusowi za to, że mi to wszystko dał. Zanim zostałem zbawiony używałem brzydkich słów i kradłem jedzenie. Teraz jestem nowym stworzeniem; oddałem swoje życie Jezusowi i jestem całkiem odmieniony. 6. lekcja kursu NP dotknęła mojego serca i nigdy nie zapomnę wersetu do nauki na pamięć „zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie”. Jezus naprawdę kocha dzieci.”

 

   12‐letnia dziewczynka powiedziała: „Zawsze marzyłam o długopisach, opaskach do włosów oraz plecaku szkolnym. Wyobraźcie sobie jak bardzo byłam przeszczęśliwa, gdy otworzyłam paczkę i znalazłam wszystkie te rzeczy. Bóg użył obcej osoby, takiej jak ja, by mi błogosławić dając te wszystkie przedmioty. Kiedyś lubiłam przeklinać i się bić, ale gdy uczyłam się lekcji NP. oddałam swoje życie Jezusowi Chrystusowi i od tej chwili znienawidziłam przeklinanie i bójki.”

 

   Pewna dziewczynka podjęła decyzję o tym, że będzie modliła się o swoją rodzinę po tym, jak otrzymała paczkę i wzięła udział w kursie NP. Bóg wysłuchał jej modlitw! Jej tata i mama byli alkoholikami, ale zostali uwolnieni i oboje idą za Jezusem. Dziewczynka jest Bogu bardzo wdzięczna za wysłuchanie jej modlitw. 


 Paragwaj

   Była pewna 12‐letnia dziewczyna, która otrzymała paczkę. Jej taty nie było w pobliżu, a maja zostawiła ją by mieszkała z dziadkami. Nie chciała niczego więcej jak tylko wyuczyć się na manikiurzystkę, ale nie miała środków na zakup niezbędnego sprzętu. Gdy otworzyła paczkę zaczęła płakać, gdy odkryła cały potrzebny sprzęt w swoim pudełku! Był to dla niej wspaniały objaw Bożej miłości i mocy.

    Wyjątkowa 8‐letnia dziewczynka, która cierpiała z powodu trudności psychomotorycznych, otrzymała paczkę wypełnioną specjalistycznymi przedmiotami, specjalnie zaprojektowanymi do pomocy w rozwijaniu umiejętności motorycznych. To niesamowite patrzeć jak Bóg pozwala każdemu dziecku otrzymać to, czego ono potrzebuje!

  Pewna mała dziewczynka miała wziąć udział w spotkaniu rozdawania paczek, ale musiała zostać przyjęta do szpitala przed tym spotkaniem. Liderzy spotkania zachowali dla niej paczkę i zanieśli ja do niej następnego dnia. Pomimo bólu, jakiego ta dziewczynka doświadczała, była bardzo szczęśliwa mogąc otrzymać paczkę i odczuć miłość Boga, wypełniającą jej salę szpitalną. Podczas wizyty liderzy pomodlili się z trojgiem innych dzieci, które również były w szpitalu, oraz z ich rodzinami. Dwie z matek dzieci tam przebywających oddały tego dnia swoje życie Chrystusowi!


Hiszpania

Mieszka tam pewien 9‐letni chłopiec, który przeprowadził się do Hiszpanii w sierpniu 2014 roku, w celu podjęcia leczenia wykrytego u niego raka. Mieszkając wcześniej w Gwinei Równikowej otrzymał paczkę i czule wspominał to wydarzenie, które pokazało mu, że jest ktoś, kto go kocha i myśli o nim.
Przybywając w ubiegłym roku do Hiszpanii postanowił sam zrobić taką paczkę, by jedno dziecko mogło doświadczyć tej samej miłości, jakiej on doświadczył kilka lat wcześniej.


Wenezuela

   Od nauczyciela: „Dziękuję Bogu, ponieważ doświadczyłem Jego łaski. 4 lata temu brałem udział w przedstawieniu zatytułowanym „Jezus, najwspanialszy dar”, które było prezentowane grupie dzieci z biednego sąsiedztwa. To było wyjątkowe wydarzenie, które wywarło wpływ na moje życie. Wiedząc, że z innego kraju, takiego jak Kanada, są zainteresowane przekazywaniem nie tylko zabawek, ale także niezbędnych rzeczy, przedmiotów tym dzieciom, którym w życiu mniej się poszczęściło aniżeli im, zostałem zainspirowany by pomnażać tę inicjatywę i modliłem się by Bóg zmotywował pozostałych nauczycieli do okazywania praktycznej miłości swoim sąsiadom. Bóg szybko odpowiedział i dzisiaj inni nauczyciele dołączyli do tej inicjatywy. Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy pracują by każda paczka była niesienia poselstwa zbawienia dzieciom w Szpitalu Onkologicznym, na Grupie Domowej oraz na terenie położonym w pobliżu wysypiska śmieci. Jest naprawdę wielka potrzeba Najwspanialszego Daru, a wszystko, co robimy to dla MIŁOŚCI CHRYSTUSA”.


 Kolumbia

    W Kartagenie mieszkało 4 rodzeństwa, które doświadczyło miłości Chrystusowej w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Te dzieci otrzymały paczki w tym samym tygodniu, w którym ich matka zginęła w nieszczęśliwym wypadku. Gdy otrzymały paczki, były pełne radości i znowu mogły się uśmiechać.

   Sieć modlitwy modliła się o 13-letniego chłopca, Dawida, który cierpiał z powodu zapalenia otrzewnej i po operacji trafił na oddział intensywnej terapii. W czasie tej operacji, jego mama dochodziła do siebie po zabiegu usunięcia raka. Lekarze powiedzieli rodzinie, że trudno będzie uratować Dawida, więc Krajowa sieć modlitwy zaczęła modlić się o niego. Zespół niedawno dowiedział się, że zarówno Dawid jak i jego mama są w domu i wracają do zdrowia.

  Gwiazdkowa niespodzianka wywarła ogromny wpływ na rodzinę małej dziewczynki, która urodziła się z pewnymi ograniczeniami fizycznymi i nie potrafiła zrobić wszystkiego wokół siebie. Po spotkaniu, jej rodzina przynosi tę dziewczynkę do kościoła, gdzie może uczyć się o Jezusie dzięki programowi uczniowskiemu.


Ekwador

   Niedawno Ekwador miał zaszczyt gościć grupę darczyńców. Mieli oni ogromna okazję być świadkami spotkań gwiazdkowych, programu uczniowskiego oraz wyjątkowej uroczystości zakończenia kursu NP. Całe to wydarzenie przeszło najśmielsze oczekiwania zespołu. Zespół usłyszał piękne świadectwa oraz widział jak wolontariusze (KZK, RZK oraz PS) usługiwali okazując miłość dla ewangelii i trafiając z nią do dzieci. Goście byli wzruszeni i powiedzieli, że wszystko, co się działo „działo się jak dla Pana”. Zespół wdzięczny jest Panu za to, że tak wielu darczyńców potwierdziło, że nadal będą wspierać GN.


Fidżi

   Podczas podróży z rozdawaniem paczek, członkowie zespołu PS z Australii i Nowej Zelandii razem z przywództwem zespołu wzięli udział w wyjątkowej usłudze modlitewnej. Pierwszej nocy, kiedy się modlili, wielu Hindusów zostało uzdrowionych w imieniu Jezusa, a 5 osób oddało swoje życie Chrystusowi. Jedna z tych osób uczęszcza obecnie do kościoła Miłosiernego Samarytanina, razem ze swoją córką. Obie niebawem zostaną ochrzczone. Pewna mała dziewczynka, która otrzymała paczkę i brała udział w modlitwie, zaczęła regularnie uczęszczać do kościoła. Drugiej nocy podczas usługi modlitewnej pewien dżentelmen, który był właścicielem budynku, w którym to zgromadzenie się odbywało, wierzący, który pomagał podczas rozdawania paczek w tygodniu, postanowił wszystkich mile zaskoczyć przygotowując wspaniały posiłek. Powiedział, że Bóg pobłogosławił mu i jego rodzinie dając im miejsce, gdzie można było zorganizować rozdawanie paczek oraz spotkanie modlitewne. Gdy ujrzał jak szczęśliwe są dzieci hinduskie oraz ich rodziny, Duch Święty pobudził jego serce by przygotował tak wspaniały posiłek dla wszystkich. To wszystko, co działo się w tej społeczności hinduskiej miało miejsce, ponieważ Bóg wykorzystuje paczki by wywierać wpływ na życie dzieci i ich rodzin, szczególnie na tych, którzy nie znają Jezusa Chrystusa.


Gujana

   Pewien 11-letni chłopiec, który mieszka ze swoją mamą, 3 siostrami oraz 2 braćmi, a jego tata zmarł, gdy on był młodszy, jest w szóstej klasie i w tym roku będzie zdawał egzamin końcowy klas szóstych. Powiedział zespołowi, że modlił się o kalkulator naukowy, by móc go używać w szkole, ale jego rodziny nie było na taki stać. Gdy otworzył paczkę, pierwszą rzeczą, jaką zobaczył był właśnie kalkulator, którego tak bardzo potrzebował. Był bardzo podekscytowany, że zawołał głośno „Panie! Dziękuję Ci!”. 


 Japonia

    Student z Kenii, studiujący na Chrześcijańskim Uniwersytecie w Tokio, otrzymał paczkę, gdy był dzieckiem. Dorastał na ulicach Nairobi, i brał udział w programie dożywiania prowadzonym przez miejscową chrześcijańską organizację. Gdy otrzymał paczkę, powiedział, że poczuł, że po raz pierwszy ma głos, że po raz pierwszy ktoś rozpoznał jego wartość i mu powiedział, że jest wartościowy. Wyrósł na silnego lidera chrześcijańskiego, który obecnie kieruje programem pomocy dzieciom w miejscowości Kibera, w Kenii.


 Madagaskar

 Od młodej dziewczyny „Byłam buntowniczką, nieposłuszną swoim rodzicom. Zabrali mnie na nabożeństwo do miejscowości Ambohitsiroa. Otrzymałam tam niespodziewany prezent, a potem zapisałam się na zajęcia biblijne z NP. Zdałam sobie sprawę jak złe rzeczy robiłam, więc poprosiłam Jezusa by mi pomógł. Gdy się modliłam, zostałam całkowicie uwolniona. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim nauczycielom NP oraz wolontariuszom GN.”


Meksyk

  Wolontariusz podzielił się takim „świadectwem spośród wielu osób, które ukończyły kurs mamy chłopca, który nazywa się Edgar Mejia, a który został postrzelony w marcu w zamachu w Hondurasie – skutkiem tego było zagrożenie życia. Poproszono o modlitwę za pośrednictwem sieci modlitwy w Meksyku, a Bóg uczynił cud, tak, że nie tylko życie Edgara zostało uratowane, ale nie było też żadnych poważnych powikłań, które zatrzymałyby go na dłużej w szpitalu, bo chłopak wrócił do domu po niecałym tygodniu. Chwalmy Boga!”


Paragwaj

   Podczas rozdawania paczek w szkole, był chłopiec, który nie chciał przyjąć paczki, ponieważ czuł, że na nią nie zasługuje. Pastor przekonał go by przyjął ten podarunek. Gdy chłopiec otworzył paczkę, był bardzo szczęśliwy.  

 
   Podczas jednego ze spotkań rozdawania paczek, był chłopiec, który uwielbiał piłkę nożną, ale jego rodziny nie było stać na piłkę czy na strój do gry. Gdy chłopiec otworzył paczkę, znalazł kompletny strój, piłkę oraz pompkę. 


Peru

    We wsi o nazwie Combayo, GN zorganizowała wyjątkowe spotkanie z rozdawaniem paczek. 80 dzieci biorących udział w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym, było bardzo ubogich i nie miało ani butów, ani nawet sandałów. Gdy otworzyły paczki, w prawie każdej z nich była para butów lub sandałki w dokładnie takich rozmiarach, jakie dzieci potrzebowały. Chwała i cześć Bogu za wylanie Jego ogromnej miłości!

 

  W regionie Huancayo, mały chłopiec, który uczęszczał na zajęcia szkółki niedzielnej, miał wypadek dzień przed wyjątkowym spotkaniem z rozdawaniem paczek. Jego nauczycielka ze szkółki postanowiła odwiedzić go w szpitalu by dostarczyć mu paczkę i porozmawiać z nim o miłości Chrystusa. Gdy tam dotarła, podzieliła się z nim nowiną o Jezusie i opowiedziała, w jaki sposób paczka reprezentuje miłość Boga do niego. Chłopiec nie tylko przyjął paczkę, ale także Jezusa! Po tej wizycie wydawało się, że fizycznie szybciej dochodzi do siebie, a jego rodzina była bardzo wdzięczna za okazaną im miłość. 

 


 Polska

  Od wolontariusza „Chciałabym dziś opowiedzieć historię małego czteroletniego chłopca Krzysia. Krzysio jest dzieckiem, które dostało paczkę z Gwiazdkowej Niespodzianki. Razem z mamą przychodzi na kurs Najwspanialszej Podróży do naszej społeczności. Krzyś jest chory. Ma rozszczepioną wargę i źle zrośnięte podniebienie. Krzyś pokochał Pana Jezusa Chrystusa. Jego ukochanym wersetem, który śpiewa jest „ Bóg tak umiłował świat, że syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął, ale żywot wieczny miał". Krzyś  wszystkim mówi, że Pan Jezus Chrystus go kocha. Ostatnio Krzyś miał kolejną operację podniebienia i wargi. Miał przeszczepianą kość z bioderka. Operacja była długa. Jedna z naszych sióstr odwiedziła  Krzysia i jego mamę w szpitalu. Krzyś był po operacji i spał w sali pooperacyjnej. Nasza siostra Grażynka była przy nim i modliła się o niego. Krzyś w trakcie modlitwy otworzył oczy, powiedział Amen i zasnął. Po kilku dniach od operacji ten mały Krzysio mówił wszystkim, że Bóg go kocha i że to on stworzył migające gwiazdki, fruwające ptaszki. Krzyś to taki mały Ewangelista. 

Bóg jest naprawdę wspaniały. Alleluja


  Słowacja

  Od wolontariusza, „jest pewna kobieta, która ma dwoje dzieci, i która odwiedza jedną z naszych małych grup w kościele od prawie dwóch lat. Jej mąż nigdy nie był zainteresowany tym, by dołączyć do nas. Tuż przed spotkaniem gwiazdkowym oni oboje zdali sobie sprawę, że potrzebują nowej pary butów dla ich córki. Gdy córka otworzyła paczkę, znalazła w niej piękne butki, dokładnie w jej rozmiarze. Ojciec był zszokowany. Przypuszczał, że jego żona powiedziała wolontariuszom o ich potrzebie, i że to my dołożyliśmy te buty do paczki. Gdy dowiedział się, że my niczego nie dokładaliśmy, był bardzo poruszony tym, że Bóg jest wszechwiedzący i troszczy się o nas na bardzo różne sposoby!”

 
  Była też pewna rodzina z dziewięciorgiem rodzeństwa, których ojciec zmarł na zawał serca. Matka nie była w stanie się nimi zajmować i zmagała się z nałogiem alkoholowym, więc najstarsza córka, piętnastolatka, zaczęła opiekować się rodzeństwem. Wstawała o 4 rano by przygotować śniadanie i resztę rodzeństwa do szkoły. Następnie sama szła do szkoły, ale tylko wtedy, gdy jej mama była trzeźwa i mogła zadbać o najmłodsze dzieci, które nie chodziły do szkoły, tylko zostawały w domu. Jej częste nieobecności w szkole zostały zgłoszone do pomocy społecznej, która gdy tylko zorientowała się w trudnej sytuacji dzieci, umieściła je w domu dziecka. Teraz dzieci są w miejscu, gdzie mają zapewnioną opiekę i wszystkie mogą chodzić do szkoły. Gdy w tym roku otrzymały paczki, były zaskoczone. Jeden z wolontariuszy rozmawiał z nimi o miłości Bożej. Radość podczas tego spotkania była tak ogromna, ponieważ każda paczka zawierała dokładnie to, czego dane dziecko potrzebowało, a ich opiekunowie zauważyli, że każda paczka była jakby zaplanowana dla konkretnego dziecka.


 

 Hiszpania

   Jedna z wolontariuszek, która wybrała się w podróż rozdawania paczek, miała nadzieję, że zobaczy paczkę, którą przygotowała jej córka, więc przypomniała zespołowi, że paczka owinięta była w różowy papier w kropki. Pewnego dnia, gdy wyjmowała paczki w kartonu, by wręczać je dzieciom, trafiła na paczkę zrobioną przez jej córkę. Mogła zrobić zdjęcie dziewczynce, która tę paczkę otrzymała by podzielić się tą wiadomością z córką i chwalić Boga za to wspaniałe doświadczenie.


Urugwaj

  Od wolontariusza „Chciałbym podzielić się wspaniałym doświadczeniem, którego świadkami byliśmy podczas naszego drugiego szkolenia GN dla kościoła. Zaprosiliśmy Lucię, chrześcijankę, która wzrasta w Panu i jest członkinią kongregacji ds. pomocy w Pueblo Laureles. Zaprosiliśmy w szczególności Lucię, wiedząc, że będzie wspaniałą pomocą dla swojej społeczności. Na pierwszą sesję szkoleniową przywiózł ją motorem jej mąż, i to pomimo deszczu, a który członkiem kościoła nie jest. Mąż został z nią przez całą pierwszą sesję. Na drugą sesję szkoleniową przywiózł Lucię, ale tym razem postanowił wziąć również udział w samym szkoleniu. Podczas uwielbienia prowadzonego przez młodzież, mąż Lucii zadzwonił do ich trójki dzieci i w ten sposób one słyszały to uwielbienie. Zadecydował, że dzieci również powinny tam być i wziąć udział w szkoleniu. Wynajął samochód, wrócił do Pueblo Laureles by zabrać dzieci na szkolenie. Cała rodzina spędziła resztę dnia na szkoleniu GN. Ich córki poprosiły o chrzest w lutym. Cała rodzina została pobłogosławiona, gdy doświadczyła jedności tak wielu współpracujących ze sobą kościołów i dzieleniu się miłością Bożą w społeczności. Mój mąż Walter, pastor kościoła razem ze mną bardzo radośnie przeżyliśmy to doświadczenie, i każdego dnia widzimy jak Bóg działa. Pomimo tego, iż obecnie skupiamy się głównie na służbie GN, Bóg stale działa, przemieniając rodziny na swoją chwałę. Jakie to wspaniałe mieć błogosławieństwo od naszego Niebiańskiego Ojca”.

 


RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)

   Cztero-letni chłopiec z pewnej wsi od dwóch lat choruje na białaczkę. Ciągle miał okropne bóle głowy i nie mógł zasnąć w nocy dopóki nie dostał zastrzyku. Większość swego życia spędził w szpitalu. Otrzymał paczkę i zapytał czy wolontariusze go odwiedzą. Rozmawiali z nim pomodlili się o niego. Następnego dnia, gdy przyszli do niego, chłopiec był bardzo szczęśliwy i powiedział im, że po modlitwie świetnie spał. Bawił się samochodami z paczki i wyjął kolorowankę, w której był Jezus z dziećmi. Powiedział wolontariuszom „Powiedzieliście mi, że Jezus kocha dzieci, a ja powiedziałem, Jezu, jeśli kochasz tamte dzieci, to przyjdź proszę i pokochaj mnie.” Tej nocy spał bardzo dobrze. Wolontariusze byli bardzo zachęceni tym, jak cudownie Bóg zadziałał w życiu tego chłopca.