foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
20.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

Salwador. Świadectwo kierowcy.

Sytuacja, do której doszło podczas dostarczania paczek oraz materiałów w miejscowości Ciudad Arce: Gdy kierowca pojawił się na miejscu około godziny 6 rano, członek gangu zażądał od niego 3 dolarów opłaty (podatek gangu), za parkowanie na terenie tegoż gangu; kierowca wręczył pieniądze. Następnie zadzwonił do pastora i poprosił, by ten się pospieszył ze zbieraniem paczek oraz materiałów, bo gang już ich obserwował. Pastor powiedział, że jest już w drodze oraz by się nie martwił. Gdy tylko dotarł do samochodu, wspólnie zaczęli ładować paczki. Kilka minut później członek gangu wrócił, oddał kierowcy pieniądze i powiedział, że GN to szczytny cel.

Koordynator Mobilizacji Zborów opowiedział historię, że podczas rozdawania paczek w szkole w listopadzie, po tym, jak rozdano wszystkie paczki, dyrektor szkoły poprosiła o jedną dla dziecka z jej rodziny. Koordynator odpowiedział, że prezenty rozdawane są tylko obecnym na spotkaniu dzieciom. Kilka minut później, pojawił się dziewczynka mówiąc, że nie mogła zjawić się na wcześniejszym spotkaniu. Gdy koordynator zapytał o powód spóźnienia, dziewczynka wyjaśniała, że ona i jej siostra noszą jedną parę butów na zmianę. Koordynator wręczył jej paczkę, w której były buciki, dokładnie w jej rozmiarze. Ta dziewczynka od wielu miesięcy prosiła mamę o buty, ale tej nie było na to stać, gdyż ich wartość to dwie miesięczne pensje.

Pastor Victor nadzorował rozładunek 6 kontenerów w lutym. Cały proces transportu z portu Acajutla do magazynu był bardzo wymagający, a pastor czuł się bardzo zmęczony oraz zniechęcony. Jeden z kierowców ciężarówki zauważywszy podczas rozładunku napis "Samaritan's Purse" na jednym z kartonów i podzielił się z pastorem tym, czego doświadczyła jego rodzina dzięki GN. Jego córka nie mogła uczęszczać do szkoły z powodu braku pieniędzy na zakup wyposażenia oraz przyborów szkolnych. Rodzina była bardzo wzruszona, gdy ich córka znalazła zeszyty, długopisy, ołówki oraz gumki do mazania, w swojej paczce, którą otrzymała podczas spotkania.