foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
12.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

 

 Najwspanialsza Podróż

 Kurs „Najwspanialsza podróż” jest formą ewangelizacji dzieci, które otrzymały paczkę GN. Celem NP nie jest nauczenie dzieci historii biblijnych, chociaż przy tej okazji uczą się ich, lecz poprowadzenie dziecka do Jezusa. Przedstawienie dzieciom, w ich języku, Pana Jezusa - Jego miłości, troski i wiedzy na ich temat. Praktycznym w tym procesie jest postawa nauczyciela, który prowadzi dzieci do zaufania (wiary) Jezusowi we wszystkich wyzwaniach życiowych, sytuacjach rodzinnych i stawianych pytaniach.

 

Pierwsze 6 lekcji opisuje dzieciom wielkość Ewangelii. Najpierw dzieci zgadzają się z tym, że Bóg stworzył doskonały świat, a w nim pierwszych ludzi (lekcja 1). Ale poprzez ich decyzje, wszyscy mamy przed Bogiem wielki problem, ponieważ zgrzeszyliśmy i nie jesteśmy w porządku (lekcja 2). Dlatego Bóg, który umiłował swoje stworzenie, zadbał o rozwiązanie problemu naszego grzechu, posyłając jako Zbawiciela swojego Syna Jezusa Chrystusa (lekcja 3-5), aby to On został ukarany za grzech każdego z nas. Jezus czeka dzisiaj na każde dziecko i osobę dorosłą, aby zaufali Mu i poprosili o ratunek, poprosili o nowe życie i o to, aby sam Jezus Chrystus stał się ich Przyjacielem (lekcja 6). Każde dziecko może doświadczyć bliskiej relacji z Jezusem, Jego obecności w domu, mądrości w szkole i pomocy na podwórku. Jezus chce objawić się dziecku realnie! Kolejne lekcje wprowadzają dziecko w prawdy dotyczące Boga i ludzi, którzy Mu zaufali, i utwierdzają je w wierze i ufności Jezusowi. Dziecko przepełnione świadectwem Jego działania samo podejmuje wyzwanie głoszenia innym Ewangelii, a nawet włączenia się do służby lokalnym kościele.

 

Kurs „Najwspanialszej podróży” jest zaprojektowany tak, aby nauczał go ktoś, kto ma serce dla dzieci i potrafił poprowadzić dzieci w ich wierze. Nauczyciele otrzymują Zeszyt Nauczyciela z gotowymi konspektami, planami lekcji oraz pomysłami. Wymaga się od nich wzięcia udziału w oficjalnym szkoleniu nauczycieli GN, które odbywa się równolegle ze szkoleniami koordynatorów. Na grupę 20 dzieci powinien przypadać minimum 1 nauczyciel odpowiedzialny.

 

Kurs NP powinien rozpocząć się w ciągu jednego miesiąca od rozdania paczek, ale najbardziej praktyczne jest, aby to zrobić w następnym tygodniu (najwięcej dzieci przyjdzie na spotkanie).